Warszawa rok 2022, kolejna kadencja rządu Beaty Szydło...Piotr nalał do kubka kawy zbożowej, podszedł do okna i zamyślił się.
W sumie był na siebie zły. Kolejny raz zaspał i wypadł z kolejki do znachora, a postępująca gangrena lewej stopy powodowała coraz bardziej uporczywe gorączki i bóle głowy.
Odruchowo, za pomocą zwiniętego w rulon „Głosu Ducha Smoleńskiego ” odpędził rój brzęczących, tłustych much gromadzących się przy jego gnijącej stopie, upijając przy tym łyk kawy.
Spojrzał przez okno na opustoszałą Warszawę, i poczuł irracjonalną tęsknotę za dawnym hałasem i ruchem samochodowym, który niegdyś go irytował.
Od kiedy wyemigrowała prawie cała Polska, po początkowej euforii spowodowanej spokojem i ciszą niegdyś gwarnych ulic, Piotr od pewnego czasu zaczął odczuwać samotność.
Z tego powodu kupił kiedyś psa którego pokochał z wzajemnością, ale od czasu kiedy jakiś bezrobotny ukradł go, a potem zjadł, postanowił więcej się do nikogo nie przywiązywać.
Zapalił papierosa i raz jeszcze spojrzał na skąpaną w letnim słońcu wiosenną Warszawę.
- Czyli jednak staliśmy się zieloną wyspą – pomyślał smutno, a następnie spojrzał na zegarek. Dochodziła dziesiąta trzydzieści. 
Za pół godziny odbywało się obowiązkowe zebranie osiedlowego Kółka Różańcowego, a wieczorem czekało go jeszcze nocne czuwanie przy pomniku Ofiar Zbrodni Smoleńskiej.
Na wszelki wypadek, kuśtykając podszedł do szafy żeby sprawdzić czy jest w niej jeszcze zapas pochodni. Na szczęście były...


http://kulturawplot.pl/wp-content/uploads/2015/04/apokalipsa-20.jpg

10 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że to ćwiczenie wstępne do literatury fantasy,
  a nie chwilowe opętanie ciemnowidztwem...
  Na rany koguta woo-doo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie sam nie wiem co to było. Być może wszystko po trochu.A koguta w to nie mieszajmy... :)

   Usuń
  2. Myślisz, że może się przydać w innej sytuacji? ;)

   Usuń
  3. W porządku...niech zostanie na 11-go, na rosół z okazji ur.ocznicy... ;)

   Usuń
 2. I Ty czlowiek w wieku slusznym, zmuszony do emigracji zarobkowej min. przez rzady skurwialej PO piszesz takie glupoty... nie spodziewalem sie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że po chwilowym szoku, w niedługim czasie zaczniemy tęsknić za rządami "skurwiałej" PO. Takie mam przeczucie...

   Usuń
 3. Ja mysle, ze PiS ma przejebane - poniewaz w najblizszym czasie pokaza, jak bardzo folksdojcze z PO zrujnowali Polske. A oni ta ruine musza ogarnac..

  OdpowiedzUsuń
 4. Starzejesz sie Roq. I to bez klasy..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To straszne... A wystarczyło zagłosować na PiS i odzyskałbym klasę... :)

   Usuń

Kolejna porcja damskich afrodyzjaków, które sprawią, że twój konar zapłonie...

Coraz częściej zaglądam na półki z damskimi zapachami. Do tej pory wąchałem je głównie na kobietach i dzieliłem na niezłe, fajne, świetn...

Najchętniej czytane