Warszawa rok 2022, kolejna kadencja rządu Beaty Szydło...Piotr nalał do kubka kawy zbożowej, podszedł do okna i zamyślił się.
W sumie był na siebie zły. Kolejny raz zaspał i wypadł z kolejki do znachora, a postępująca gangrena lewej stopy powodowała coraz bardziej uporczywe gorączki i bóle głowy.
Odruchowo, za pomocą zwiniętego w rulon „Głosu Ducha Smoleńskiego ” odpędził rój brzęczących, tłustych much gromadzących się przy jego gnijącej stopie, upijając przy tym łyk kawy.
Spojrzał przez okno na opustoszałą Warszawę, i poczuł irracjonalną tęsknotę za dawnym hałasem i ruchem samochodowym, który niegdyś go irytował.
Od kiedy wyemigrowała prawie cała Polska, po początkowej euforii spowodowanej spokojem i ciszą niegdyś gwarnych ulic, Piotr od pewnego czasu zaczął odczuwać samotność.
Z tego powodu kupił kiedyś psa którego pokochał z wzajemnością, ale od czasu kiedy jakiś bezrobotny ukradł go, a potem zjadł, postanowił więcej się do nikogo nie przywiązywać.
Zapalił papierosa i raz jeszcze spojrzał na skąpaną w letnim słońcu wiosenną Warszawę.
- Czyli jednak staliśmy się zieloną wyspą – pomyślał smutno, a następnie spojrzał na zegarek. Dochodziła dziesiąta trzydzieści. 
Za pół godziny odbywało się obowiązkowe zebranie osiedlowego Kółka Różańcowego, a wieczorem czekało go jeszcze nocne czuwanie przy pomniku Ofiar Zbrodni Smoleńskiej.
Na wszelki wypadek, kuśtykając podszedł do szafy żeby sprawdzić czy jest w niej jeszcze zapas pochodni. Na szczęście były...


http://kulturawplot.pl/wp-content/uploads/2015/04/apokalipsa-20.jpg

10 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że to ćwiczenie wstępne do literatury fantasy,
  a nie chwilowe opętanie ciemnowidztwem...
  Na rany koguta woo-doo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie sam nie wiem co to było. Być może wszystko po trochu.A koguta w to nie mieszajmy... :)

   Usuń
  2. Myślisz, że może się przydać w innej sytuacji? ;)

   Usuń
  3. W porządku...niech zostanie na 11-go, na rosół z okazji ur.ocznicy... ;)

   Usuń
 2. I Ty czlowiek w wieku slusznym, zmuszony do emigracji zarobkowej min. przez rzady skurwialej PO piszesz takie glupoty... nie spodziewalem sie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że po chwilowym szoku, w niedługim czasie zaczniemy tęsknić za rządami "skurwiałej" PO. Takie mam przeczucie...

   Usuń
 3. Ja mysle, ze PiS ma przejebane - poniewaz w najblizszym czasie pokaza, jak bardzo folksdojcze z PO zrujnowali Polske. A oni ta ruine musza ogarnac..

  OdpowiedzUsuń
 4. Starzejesz sie Roq. I to bez klasy..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To straszne... A wystarczyło zagłosować na PiS i odzyskałbym klasę... :)

   Usuń

Cztery damskie zapachy, które uwiodły mnie w tym roku, a które twoja kobieta powinna znaleźć pod choinką...

Tych które mnie uwiodły znalazłoby się więcej, ale te poniższe działają na mnie jak afrodyzjaki. Wiem co piszę, bo kiedy je poznałem, n...

Najchętniej czytane